• Laboratoria przyszłości

• Rozwijanie wyobraźni w zabawach konstrukcyjnych, poszerzanie wiedzy technicznej oraz kształtowanie umiejętności współpracy w grupie - klocki Korbo edu Technic

• Wycieczka do kina

• 23 września 2022 roku odbyła się wycieczka uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Mokrsku Dolnym z kas IV-VIII do kina Helios w Kielcach. Uczniowie klas młodszych oglądali film "Mój przyjaciel Lew" natomiast uczniowie klas starszych obejrzeli film pt. "Orlęta Grodno39".

• Laboratoria przyszłości

• Zajęcia mówiącym robotem edukacyjnym SuperDOC są okazją do rozwijania logicznego myślenia i inteligencję przestrzenną, ćwicząc liczenie i decydując o tym, jak ma się poruszać SuperDOC, aby dotarł do poszczególnych obiektów rozmieszczonych na siatce na planszach.

• Dzień Kropki

• 15 września w Przedszkolu odbył się Dzień Kropki. To święto stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci. Tego dnia wszyscy ubrani byli w grochy, kropki i groszki. Przedszkolaki świętowanie rozpoczęły od obejrzenia filmów edukacyjnych o tytułowej "kropce". Kolejnym punktem tego dnia było uczestnictwo w wielu zabawach z kropką. Przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach.

• „Szkoły pełne talentów”

• Zespoł Placówek w Mokrsku Dolnym bierze udział w akcji Lidla „Szkoły pełne talentów” od 05 września do 13 listopada 2022 r. klienci sieci Lidl zbierają papierowe karty nazwane na potrzeby akcji Talenciakami – z indywidualnym kodem QR. Talenciaki wydawane będą za każde 50 zł zakupów – w tym co najmniej jeden świeży owoc lub warzywo – lub za zakup produktów premiowych (produktów specjalnych), podczas dokonywania zakupów we wszystkich sklepach stacjonarnych sieci Lidl Polska. Zebrane Talenciaki konsumenci mogą przekazywać na rzecz wskazanej przez siebie szkoły.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą do rodziców,, pracowników szkoły, uczniów i absolwentów oraz przyjaciół i sympatyków naszej szkoły, aby zebrane Talenciaki przekazali dla Zespołu Placówek Oświatowych w Mokrsku Dolnym.

Z góry dziękujemy za pomoc

• Labolatoria Przyszłości

• 20 września Dzień Przedszkolaka z tej okazji uczniowie klasy 8 wykonali grupowe zdjęcia naszym wspaniałym przedszkolakom korzystając ze sprzętu pozyskanego w ramach programu Laboratorium przyszłości - aparatu cyfrowego statywu oraz zestawu 2 lamp studyjnych softbox do fotografii, filmu, nagrań.

• Bieg Fair Play PKOI

• 7 września nasza szkoła zorganizowała Bieg Fair Play PKOI. Na lekcjach wychowania fizycznego nauczyciele oprócz biegów przygotowali dla uczniów rozgrywki międzyklasowe oraz pogadankę na temat czystej rywalizacji w sporcie i w życiu codziennym

• Labolatoria Przyszłości

• Laboratoria przyszłości - Klocki Korbo

Konstruowanie rozwija rozwój dzieci na różnych płaszczyznach: rozwija zdolności manualne, cierpliwość, koncentrację a także stymuluje wyobraźnię i umiejętności społeczne.

• Akcja Narodowego Czytania

• Nasza szkoła wspólnie z Biblioteką publiczną oraz świetlicą wiejską bierze udział w 11 edycji Narodowego Czytania. W tym roku  8 września wspólnie czytaliśmy„Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.  Akcja Narodowego Czytania organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku.

• Program - Laboratoria Przyszłości

• Szkoła podstawowa w Zespole Placówek Oświatowych w Mokrsku Dolnym bierze udział w programie – Laboratoria Przyszłości – to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją tego programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem inicjatywy jest wsparcie szkoły w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).