• Dzień Jeża

• W dniu 10 listopada obchodzony jest Dzień Jeża. Z tej okazji w Przedszkolu odbył się konkurs plastyczno-techniczny pt.: "Jeż-kolczasy zwierz". Wszystkie prace zostały nagrodzone. Serdecznie gratulujemy i podziwiamy kreatywność i zdolności plastyczne wszystkich twórców niezwykłych wizerunków jeża!

• Dzień Postaci z Bajek

• 4 listopada obchodziliśmy w przedszkolu Miedzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia dzieci przemieniły się w bajkowe postacie. Podczas zabaw przedszkolaki mogły wykazać się znajomością treści bajek. Nie zabrakło również muzycznych zagadek

• "Przerwa na czytanie"

• 28 października uczniowie naszej szkoły już po raz drugi wzięli udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Mamy nadzieję,że nasze czytelnicze zaangażowanie pozwoli pobić zeszłoroczny rekord.

W poprzednich edycjach brało udział bowiem ponad 860 tysięcy osób! Trzymamy więc kciuki przekonani o tym, że po książkę warto sięgać w każdym miejscu i sytuacji.

• "Szkoła pamięta"

• 27 października 2022 roku uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Mokrsku Dolnym wraz z opiekunami odwiedzili, jak co roku cmentarz w ramach akcji #SzkołaPamięta . Był to czas zadumy, refleksji i wspomnień pracowników i nauczycieli, którzy uczyli rodziców lub dziadków naszych obecnych uczniów.

• Wycieczka klas młodszych

• Dzieci z klas 1-3 odbyły wycieczkę do Jędrzejowa. W CK obejrzały przedstawienie pt. "Calineczka" oraz udały się z wizytą do sali edukacyjnej "Ognik" KPP Straży Pożarnej w Jędrzejowie, gdzie mogły obejrzeć sprzęt i samochody przeciwpożarowe.

• Zaćmienie słońca

• We wtorek 25 października od godziny 11.15 mogliśmy podziwiać jedno z najbardziej spektakularnych zjawisk astronomicznych – zaćmienie Słońca. To zjawisko obserwowali uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Mokrsku Dolnym,.

• Światowy Dzień Owoców i Warzyw

• 21 października przedszkolaki i wszyscy uczniowie szkoły obchodzili Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Z tej okazji wykonywali prace plastyczne i odbyli pogadnki na temat korzyści wynikających z ich spożywania. Pogadanki zakończyły się wspólnym degustowaniem przyniesionych warzyw i owoców. Zajęcia miały na celu propagowanie zdrowego stylu życia.

• Projekt Krokus

• Nasza szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie realizowanym przez Żydowskie Muzeum Galicja, które od wielu lat jest polskim koordynatorem Projektu Krokus, zainicjowanym przez Holocaust Education Trust Ireland.

Projekt Krokus to niezwykle ważna i wartościowa inicjatywa. Uczniowie posadzili cebulki żółtych krokusów, które zakwitną na początku wiosny. Kwiaty upamiętniają dzieci – ofiary Holokaustu.

• Dzień Papieski

• W niedzielę 16 października 2022 r. obchodziliśmy XXII Dzień Papieski, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Blask Prawdy (Veritatis Splendor)”.

17X 2022 uczniowie ZPO w Mokrsku Dolnym również włączyli się w obchody XXII Dnia Papieskiego. Idea tak zwanego „Dnia Papieskiego” narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski w 1999 r. Jego obchody na stałe związały się z niedzielą poprzedzającą 16 października, a więc dzień wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Podczas Dnia Papieskiego pochylamy się co roku nad jednym z aspektów nauczania Jana Pawła II. Zgłębiając to, co mówi do nas nasz Wielki Rodak, przypominamy sobie jego niezwykłe życie i dziękujemy Bogu za jego osobę.

Święty Jan Paweł II często mówił o nadziei i jej znaczeniu w naszym życiu. Głosił m.in. że „potrzebni są świadkowie nadziei i prawdziwej radości” oraz że ” nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności, jakie panują w naszych sercach”.

• Prelekcja Policji z Wydziału Ruchu Drogowego

• W dniu 13.10.2022r. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach przeprowadzili prelekcję wśród przedszkolaków oraz uczniów ZPO w Mokrsku Dolnym. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze, utrwaliły znajomość niektórych znaków drogowych. Przedszkolaki miały również możliwość wsiąść i obejrzeć radiowóz. Na koniec spotkania młodsze dzieci otrzymały maskotki i książeczki a starsi uczniowie odblaski.

• Internetowy Teatr TVP dla szkół

• 27 września dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas 1-3 przenieśli się w piękny bajkowy świat Misia Uszatka. A wszystko to za sprawą "Internetowego Teatru TVP dla szkół" i spektaklowi pt. "Wielka zagadka Misia Uszatka".

• Dzień Drzewa

• 10 października 2022r. w ZPO w Mokrsku Dolnym przedszkolaki obchodziły "Dzień Drzewa", którego celem jest zainspirowanie młodych ludzi do podejmowania lokalnych działań proekologicznych dotyczących sadzenia i ochrony drzew. Nasze przedszkolaki spisały się na medal.