• Świąteczna paczka

• Dnia 17.12.2018 r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Mokrsku Dolnym wraz z opiekunami: Panią M. Władyszewską i Panią E. Szmalec odwiedzili Dom Dziecka w Nagłowicach. Wizyta związana była z podarowaniem Świątecznej Paczki podopiecznym tej placówki.

Akcja charytatywna pod nazwą Świąteczna Paczka jest przeprowadzana w szkole już od kilku lat i za każdym razem kończy się ogromnym sukcesem. Od połowy listopada do połowy grudnia, w placówce zbierane są dary w postaci produktów spożywczych, słodyczy, zabawek oraz ubrań. Dzięki pomocy uczniów, przedszkolaków i ich rodziców, również w tym roku udało się zebrać imponującą ilość darów, które wolontariusze przekazali Panu Dyrektorowi Domu Dziecka. Spotkanie miało bardzo radosny charakter, nasi uczniowie zostali przyjęci bardzo ciepło i zaproszeni do odwiedzin w kolejnym roku.

Opiekunowie SU dziękują wszystkim darczyńcom.

• Zdrowy styl życia

• Dnia 13.12.2018 r. Na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego dnia 13.12.2018r. Szkołę Podstawową w Mokrsku Dolnym odwiedziła pielęgniarka Pani Lidia Pędziwilk. Wizyta miała związek z realizowanymi przez Samorząd programami prozdrowotnymi: Kodeks Walki z Rakiem oraz Trzymaj Formę. Tematem spotkania był zdrowy styl życia, oparty na właściwym odżywianiu, aktywności ruchowej , bez nałogów. Pani Lidia objaśniając te zasady posługiwała się „talerzem zdrowia” oraz piramidą żywienia zgodną z najnowszymi wytycznymi Instytutu Żywności i Żywienia. W spotkaniu uczestniczyli wszyscy uczniowie szkoły Dzieci miały okazję wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie i higienę. Dowiedziały się między innymi, jak komponować swój jadłospis z korzyścią dla zdrowia oraz otrzymały wiele cennych wskazówek dotyczących zasad zdrowego odżywiania oraz aktywności ruchowej. Pani pielęgniarka podkreśliła olbrzymie znaczenie jakie dla zdrowia ma pełnowartościowy posiłek, picie odpowiednio dużej ilości wody oraz spożywanie owoców i warzyw. Zwróciła również uwagę na zbyt duże spożywanie cukru, soli i tłuszczów przez dzieci.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, a dzieci zrozumiały, że ich zdrowie zależy w dużej mierze od nich samych

• „POLICYJNY MIKOŁAJ”

• W dniu 7.12.2018r. odbyło się spotkanie z policjantami z KWP w Kielcach. W czasie spotkania przedszkolaki , w formie zabawy, poznawały zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz najważniejsze zasady bezpiecznego zachowania się w domu i poza nim. Policjanci uczyli dzieci jak należy zachować się w kontaktach z obcym oraz dlaczego należy nosić elementy odblaskowe.W trakcie spotkania dzieci otrzymały słodkości, zabawki oraz mogły przymierzyć elementy umundurowania policyjnego, by choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant.