Dziś klasy IV - VIII uczestniczyły w wyjeździe do Energetycznego Centrum Nauki w Kielcach. Nasi uczniowie mieli okazję zwiedzić interaktywną wystawę i skorzystać z 28 stanowisk przeznaczonych do samodzielnego eksperymentowania. Uczestniczyli również w warsztatach o luminescencji.
Dzień Chłopaka w Energetycznym Centrum Nauki w Kielcach
- 8
Europejski Tydzień Sportu #BeActive
- 26
Europejski Tydzień Sportu jest unicjatywą UE, mającą na celu zachęcenie do regularnej aktywności fizycznej i budowanie świadomości na temat korzyści zdrowotnych, społecznych oraz psychicznych płynących z uprawiania sportu. Wzorem lat ubiegłych i w tym roku szkolnym przyłączyliśmy się do akcji. Uczniowie bardzo zaangażowali się w ten projekt. Rozegrali mecze piłki nożnej i siatkówki, zorganizowaliśmy zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Zwieńczeniem Europejskiego Tygodnia Sportu był wspólny taniec.
Z wizytą w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś"
27 września uczniowie klas l - lll ZPO w Mokrsku Dolnym odbyli wycieczkę do Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" im. Stefana Karskiego w Kielcach. Obejrzeli spektakl pt. "Szewc Dratewka" a następnie udali się na spotkanie z aktorem Panem Mateuszem Drozdowskim. Dzieci pełne wrażeń wróciły do szkoły.
,,Po polsku o historii’’
26 września uczniowie naszej szkoły pod czujnym okiem polonistek wzięli udział w XII Ogólnopolskim Dyktandzie Niepodległościowym ,,Po polsku o historii’’. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI oraz VII-VIII. Wzięcie udziału w tym tradycyjnym Dyktandzie stało się okazją do przybliżenia najważniejszych postaci i wydarzeń ze współczesnej historii Polski oraz pretekstem do poznania języka ojczystego. Nadrzędnym celem było także rozwijanie dociekliwości poznawczej uczestników i ich językowych umiejętności, nie zaś rywalizacja. Największą wartością Konkursu była świadomość przynależności do wielkiej wspólnoty osób piszących ,,po polsku o historii’’ w tym samym czasie!
Zbiórka dla powodzian zakończona. Wszystkie zebrane rzeczy zostały przekazane do Urzędu Gminy w Sobkowie, skąd dotrą do potrzebujących. Zespół Placówek Oświatowych w Mokrsku Dolnym dziękuje wszystkim darczyńcom za okazaną pomoc i wielkie serce.
Święto Pieczonego Ziemniaka
- 19
Czy wiecie, że...
ziemniak to niedoceniany produkt z witaminą C, potasem i błonnikiem - przekazuje Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej. Jest uznawany za najtańsze i najbardziej powszechne źródło witaminy C w diecie Polaka. W Europie ziemniak pojawił się jako roślina ozdobna w II połowie XVI wieku za sprawą Hiszpanów, pochodzi z Ameryki Południowej. Jednak w kuchni zaczęto wykorzystywać ziemniaki dopiero ok. 150 lat później. Z czasem uprawa rozpowszechniła się, a bulwy tej rośliny stały podstawowym pożywieniem.Zgodnie z tradycją w pierwszych dniach kalendarzowej jesieni w Naszej szkole zorganizowaliśmy Święto Pieczonego Ziemniaka. Na szkolnym placu ułożyliśmy stos drewna. Przy wspólnych ogniskach piekliśmy kiełbaski i ziemniaki. Kiedy ziemniaki nabierały w ognisku odpowiedniego koloru i smaku, wszyscy udali się na przyszkolne boiska, gdzie czekały przygotowane wcześniej sportowe konkurencje. Nie obyło się bez sesji zdjęciowej w przygotowanej wcześniej fotobudce. Z dobrym humorem oraz uśmiechem na twarzach, na których pozostały jeszcze ślady pieczonych smakołyków, zakończyliśmy obchody tego słonecznego, jesiennego święta.
NARODOWE CZYTANIE
18 września w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania. W tym roku był to fragment ,,Kordiana’’ Juliusza Słowackiego.
Prezydent RP tymi słowami zachęcił wszystkich do udziału w tym przedsięwzięciu: Chciałbym, aby w trakcie tej wspólnej lektury towarzyszyła nam refleksja nad Polską i polskim losem. Ale też nad aktualnością „Kordiana”. Bo dramat Słowackiego opowiada o walce Polaków z caratem, ale przecież można traktować go również jako opowieść o naszej współczesności. O tym, że wolność i niepodległość wymagają bezinteresownego poświęcenia i ciągłej gotowości do czynu. Że odpowiedzialność, konsekwencja i wola działania prowadzą do zwycięstwa, a niezdecydowanie, strach i złudzenia – do klęski – zaznaczył w liście Prezydent RP Andrzej Duda.
Ten znakomity utwór, który powstał na emigracji, niedługo po upadku powstania listopadowego, nadal przekonuje, że realizacja naszych polskich spraw z myślą o dobru i rozwoju Rzeczypospolitej dalej musi się opierać na odwadze i determinacji, a krytyczna analiza błędów i zaniechań z przeszłości jest równie ważna, jak inspiracja tym, co w naszej tradycji najpiękniejsze – napisał Prezydent.
Ósmoklasiści razem z siódmoklasistami ochoczo zmierzyli się z trudnym tekstem. Uczniowie pod kierunkiem pani Małgorzaty Gruszki i pani Anny Opozdy-Jagodzińskiej zainscenizowali fragment tego utworu. Wszystkim zebranym przypomniano też kilka informacji na temat życia Juliusza Słowackiego i przybliżono zarys akcji dramatu, aby młody odbiorca mógł lepiej zrozumieć rozterki romantycznego bohatera.
Pomagać może każdy i wszędzie!
Zespół Placówek Oświatowych w Mokrsku Dolnym włącza się w akcję pomocy powodzianom. Zapraszamy uczniów, nauczycieli i mieszkańców do czynnego udziału w akcji.
Zbieramy:
koce
ręczniki
środki czystości
produkty żywnościowe
ubrania
wodę butelkowaną i inne
Miejsce zbiórki: Szkoła Podstawowa w Mokrsku Dolnym.
Zbiórka trwa do 24 września ( wtorek)
Standardy Ochrony Małoletnich w Zespole Placówek Oświatowych w Mokrsku Dolnym
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/25
W Zespole Placówek Oświatowych w Mokrsku Dolnym inauguracja nowego roku szkolnego 2024/25 rozpoczęła się w bardzo miłej atmosferze. Nominację na zaszczytne i odpowiedzialne stanowisko dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Mokrsku Dolnym otrzymała Pani Marta Władyszewskia. Pani dyrektor dostała wiele słów wsparcia i serdeczności od grona pedagogicznego oraz rodziców. Życzymy wielu sukcesów, udanych inicjatyw i decyzji w zarządzaniu, owocnej współpracy z pracownikami, wychowankami, rodzicami.
************Rok szkolny 2024/2025**********
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024
Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi.
- Jan Paweł II
Powyższy cytat przywołujemy dzisiaj nie bez przyczyny. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 przejdzie do historii naszej szkoły, jako dzień pożegnania odchodzącej na zasłużoną emeryturę naszej Pani Dyrektor Barbary Baran.
Bycie dyrektorem szkoły, to nie tylko splendor władzy i chwały, ale przede wszystkim odpowiedzialność za podejmowane decyzje, sprawowanie codziennych - często trudnych obowiązków. To misja, a zarazem powołanie wymagające wiedzy z bardzo wielu dziedzin życia codziennego, cierpliwości, rozwagi oraz mądrości życiowej. Wszystkie te cechy umiejętnie łączyła Pani przez te wszystkie lata bycia nauczycielem i dyrektorem.
Grono pedagogiczne, wszyscy pracownicy szkoły, uczniowie oraz rodzice składają serdeczne podziękowania. Pozostawiła Pani za sobą ślad oddania i owocnej służby uczniom oraz pracownikom. Ślad ten jest tym trwalszy, że znaczony przez Człowieka posiadającego w sobie ogrom ciepła, dobra i szlachetności oraz wrażliwości na potrzeby innych. Jesteśmy wdzięczni za codziennie dzielenie się ze wszystkimi uśmiechem i dobrą radą. Życzmy Pani dużo zdrowia, długich lat życia oraz realizacji wszystkich marzeń.
Mikołajki klas 4-7 w Parku Legend w Nowej Słupi
- 12
Mikołajkowy występ w wykonaniu rodziców naszych przedszkolaków.
- 4
Dzień Buraka i pyszna sałatka przedszkolaków
Dzień Pluszowego Misia
- 1
Andrzejki
W naszej szkole andrzejki to już tradycja. Ten dzień jest zawsze pełen radosnych zabaw i wróżb, z których dzieci mogą poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Tak też było i w tym roku.
3
Dzień życzliwości
Już po raz kolejny 21 listopada obchodzimy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. pod hasłem: „ Bądź dla wszystkich życzliwy, a świat będzie szczęśliwy…” Dzień ten służy promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie przyjaznych emocji.
Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował apel, a wszyscy uczniowie oraz nauczyciele ubrali się na żółto(kolor radości i optymizmu) bądź posiadali żółte akcenty ubioru.
Dzień Praw Dziecka
Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w szkole i przedszkolu
7
"Przynieś Misia"
Dzieci przedszkolne i szkolne z Zespołu Placówek Oświatowych w Mokrsku Dolnym kolejny raz wzięły udział w akcji ,,Przynieś misia" zorganizowanej przez Fundację Miśka Zdziśka ,,Błękitny Promyk Nadziei". Społeczność szkolna i przedszkolna wykazała się bardzo dużą wrażliwością i otwartym sercem przynosząc maskotki, zabawki oraz przybory szkolne dla dzieci przebywających w szpitalu na oddziałach onkologicznych i pediatrycznych. W dniu 17 listopada panie Aneta Słoma i Agnieszka Grabowska przekazały zebrane rzeczy Fundacji Miśka Zdziśka w Jędrzejowie. Pięknie dziękujemy wszystkim darczyńcom
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Marzec 2021
- Luty 2021
- Grudzień 2020
- Listopad 2020
- Sierpień 2020
- Czerwiec 2020
- Marzec 2020
- Maj 2019
- Kwiecień 2019
- Marzec 2019
- Luty 2019
- Styczeń 2019
- Wszystkie